Doresc ca acum, la început de an, să vă mulţumesc tuturor celor care, în multiple moduri, aţi susţinut acţiunile bisericii noastre și acelora care aţi fost implicaţi direct în acțiunile pe care aceasta le desfășoară. De asemenea, vă mulţumesc tuturor celor care aţi susţinut financiar, dar nu numai, lucrările de restaurare și consolidare a bisericii noastre care este monument istoric. Lucrările au avansat… Avem doar o mică întârziere cauzată de faptul că nu am putut susţine financiar un ritm mai rapid al acestora. 

Cu nădejdea că vom reuşi să fim tot mai uniţi şi determinaţi în a ne asuma propriul destin, înţelegând că prezentul şi viitorul le făurim împreună, lucrând cu Dumnezeu la propăşirea noastră, împreună cu ostenitorii, slujitorii şi colaboratorii bisericii Îl rugăm pe Dumnezeu să Vă binecuvânteze viaţa, familiile, prietenii, să Vă dăruiască înaintare în tot ce e bun şi frumos şi vă dorim tuturor sănătate, bucurie, împlinire şi mântuire.

Cu dragoste în Hristos, recunoştinţă, bucurie, nădejde şi binecuvântare,

preot paroh FLORIN DINU